Aksidenti i rëndë në Maliq/ Vdes në spital këmbësori që u përplas nga Benzi

Detaje të reja kanë dalë në dritë në lidhje me aksidentin e ndodhur në Maliq, ku një Benz përplasi një këmbësor. Sipas njoftimit të policisë, i aksidentuari i cili u dërgua në Spitalin e Korçës tashmë ka ndërruar jetë.

Ndërkohë, drejtuesi i automjetit me iniciale L.T. u shoqërua në Komisariat për veprime të mëtejshme.

Njoftimi i policisë:

Më datë 24.04.2022, rreth orës 11:00, jemi njoftuar se në aksin rrugor Korçë-Pogradec, në afërsi të kryqëzimit të fshatit Drithas, Maliq, shtetasi L. T., banues në fshatin Rëmbec, Maliq, duke drejtuar mjetin tip “Benz” ka aksidentuar këmbësorin K. H., banues në Rëmbec, i cili u transportua për mjekim në Spitalin e Korçës, ku ka ndërruar jetë. Drejtuesi i mjetit L. T., u shoqërua në Komisariat për veprime të mëtejshme.
FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të klikoni këtu për të na kontaktuar.

Get CyberSEO Lite (https://www.cyberseo.net/cyberseo-lite) - a freeware plugin for WordPress to pull full-text RSS articles 📃