Akuzohet për shpërdorim detyre, Saimir Tahiri kërkon të shpëtojë nga burgu: Vendim në kundërshtim me ligjin

Saimir Tahiri, ish-ministri i Brendshëm, i dënuar me 3 vjet e 4 muaj burg për shpërdorim detyre ka depozituar rekursin në Gjykatë për pezullimin e dënimit me burg.

Saimir Tahiri ka depozituar rekursin në datë 26.04.2022, në Gjykatën e Posaçme të Apelit për Korrupsionin dhe Krimin e Organizuar.

Sipas ish-ministrit Tahiri vendimi i Apelit është marrë në kundërshtim me ligjin.

Në rekursin e Tahirit shkruhet:

Pezulloni vendimin, është kundër interesave te mia! Gjykata nuk ka vepruar drejt sepse më ka dënuar jashtë kompetencave te saj.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të klikoni këtu për të na kontaktuar.

Get CyberSEO Lite (https://www.cyberseo.net/cyberseo-lite) - a freeware plugin for WordPress to pull full-text RSS articles 📃