Pas një takimi dy ditë më parë me Kryetaren e Kuvendit Lindita Nikollën dhe Kreun e Grupit Parlamentar të PD, Enkelejd Alibeajn, ditën e sotme ambasadorja e SHBA në Shqipëri Yuri Kim është nisur për në Kryesinë e Kuvendit të takojë Kreun e Grupit Parlamentar të PS-së, Taulant Ballën.

Takimet janë zhvilluar në kuadër të nisjes së procedurave nga Kuvendi për të zgjedhur presidentin e ri të Shqipërisë. Procesi për zgjedhjen nis më 24 Maj dhe votimi i parë mbahet brenda 7 ditëve.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të klikoni këtu për të na kontaktuar.

Get CyberSEO Lite (https://www.cyberseo.net/cyberseo-lite) - a freeware plugin for WordPress to pull full-text RSS articles 📃