[ SHIKO SPORT ONLINE ]

Thibaut Courtois do të kthehet në ish-klubin e tij Chelsea kur Real Madrid të shkojë në Stamford Bridge për ndeshjen e tyre të parë çerekfinale të Ligës së Kampionëve të mërkurën mbrëma, dhe portieri belg shpreson që ai të mos ketë një pritje të ashpër nga ish-simpatizuesit e tij. . Real Madridi do të shpresojë të hakmerret ndaj Bluve për humbjen në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve në sezonin 2020/21 dhe do të jetë e domosdoshme që forma e shkëlqyer e Courtois të vazhdojë. “Shpresoj që të mos më ngacmojnë, por nuk i dihet kurrë”, tha Courtois për faqen zyrtare të Real Madridit. “Jam i përgatitur për çfarëdo që të ndodhë dhe do të duhet të shohim se si do të shkojë.

“Shpresoj që të jetë një rikthim i lumtur në Stamford Bridge. Tani jemi rivalë. Ata do të duan të fitojnë dhe e njëjta gjë vlen edhe për mua dhe kështu që nuk pres asnjë duartrokitje nga tifozët.”

Pasi u largua nga Chelsea për në Los Merengues, Courtois lirisht pranon se ishte një ëndërr e realizuar dhe një ëndërr që ai thjesht nuk e kishte parashikuar kurrë t’i ndodhte atij. “Kur arrij në terrenin stërvitor dhe shoh simbolin e Real Madridit, ndonjëherë mendoj: Më shtrëngoni! Kjo nuk është një ëndërr, apo jo?” ai shtoi. “As në ëndrrën time më të çmendur nuk mund ta imagjinoja se një ditë do të luaja për Real Madridin.

“Kjo është gjëja e mirë e futbollit. Duhet të besosh në veten tënde dhe se një ditë ëndrrat e tua do të realizohen”./


Get CyberSEO Lite (https://www.cyberseo.net/cyberseo-lite) - a freeware plugin for WordPress to pull full-text RSS articles 📃