Covid/ Kina mbyll me forcë qytetarët brenda shtëpive

Kina s'po tregon asnjë tolerancëpër personat e infektuar me COVID-19. Autoritetet lokale në Shanghai kanë nisur të zbatojnë politikën e “zero-Covid” dhe kanë rrethuar ndërtesat e banimit ku janë raportuar të infektuar, duke shkaktuar protesta të reja. Autoritetet shëndetësore kanë detyruar të gjithë banorët që shkojnë në punë të kryejnë 3 teste për Covid.

"Kjo është mosrespektim i të drejtave të njerëzve, duke përdorur barriera metalike për t'i mbyllur ata si kafshë shtëpiake"- tha një qytetarr i irrituar nga masat e ashpra. Shanghai, i cili është qendra më e rëndësishme ekonomike e Kinës, po lufton me shpërthim të madh të Covid-19.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të klikoni këtu për të na kontaktuar.

Get CyberSEO Lite (https://www.cyberseo.net/cyberseo-lite) - a freeware plugin for WordPress to pull full-text RSS articles 📃