FOTO/ Pas deklaratave të papritura, Stresi i bën Noizyt dhuratën simbolike?

Stresi (Arkimed Lushaj) dhe Noizy(Rigels Rajku) po vërtetojnë se janë ‘bromanca’ që nuk e dinim se na duhej!

Të gjithë u habitën kur ata ‘bënë paqe’ rreth një vit më parë, por askush nuk e priste që marrëdhënia e tyre do evoluonte kaq shpejt dhe ata të bëheshin shokë të ngushtë. Jo më larg se pak ditë më parë, komentet mes tyre në Instagram bënë xhiron e rrjetit me Stresin që i kërkonte Noizyt një kostum nga koleksioni i ri dhe Noizyn që e konsideroi atë ‘familje’.

Ajo që ‘po çmend’ edhe më shumë fansat e dyshes dhe hip-hopit është një detaj që tregon se Stresi i ka dhuruar Noizyt një nga orët e tij. Fillimisht këto janë disa nga fotot e reperit me orën në fjalë:

 

Dhe ja postimi i Noizyt në Instastory:

Ka blerë orë të re? Nuk përjashtohet si mundësi, por sipër fotos shkruhet “Faleminderit” që forcon edhe më shumë dyshimet se Stresi ia ka dhuruar si një gjest simbolik.

Dy reperët e nisën bashkë rrugëtimin e tyre në muzikë, si dy shokë të mirë, mirëpo më pas rrugët e tyre u ndanë për motive ende të paqarta, teksa kohët e fundit i kanë konsideruar “gabime adoleshence”. Fansat po ashtu u ndanë në dy grupe, duke u përplasur shpesh në rrjetet sociale, por jo vetëm. Diss-et e pafundme, deklaratat e forta për njëri-tjetrin në distancë, apo edhe përplasjet fizike mes tyre a shokëve e bashkëpunëtorëve vite më parë na kishin krijuar konceptin e një armiqësie të fortë mes tyre që s’do shuhej ndonjëherë.

Ndonëse, vitet e fundit dy reperët ishin treguar “të butë” ndaj njëri-tjetrit nëpër intervista, askush nuk e priste që ata të bëheshin sërish miq e të linin pas çdo problem që ka ndodhur në të shkuarën.

Nëpërmjet dy videove live në llogaritë e tyre në Instagram Noizy dhe Stresi informuan fansat në 2021 se kanë bërë më në fund paqe dhe kanë falur njëri-tjetrin! Po ashtu, Noizy postoi një status në Instastory ku shkruante “Edhe ky Mandi nishtullës gojën helm”. Më pas këtë status e ka rishpërndarë edhe Stresi duke shkruar “Fiks o lal”. Për ju që s’e dini, kohë më parë Mandi realizoi një video ku u bënte thirrje çunave të linin pas çdo keqkuptim.

VIJON…LAJMIN E PLOTE E LEXONI NE PANORAMAPLUS.AL

© Panorama.al
Get CyberSEO Lite (https://www.cyberseo.net/cyberseo-lite) - a freeware plugin for WordPress to pull full-text RSS articles 📃