Veliaj-Bruno-KAraj-Kostandinos-Mykonis-VipaKryetari i Bashkisë së Mykonos, Konstantinos Koukas zhvilloi një vizitë në qytetin e Tiranës, ku realizoi një sërë takimesh me figurat e rëndësishme të sipërmarrjes dhe biznesit.

Konstantinos Koukas ka realizuar dhe një takim me menaxherin e famshëm të VIP-ave, i cili punon në ishullin Mykonos, Bruno Karaj, ku i pranishëm ishte dhe kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj.

Mësohet se në këto takime frytdhënëse me ekspertët dhe të organizimit të eventeve u diskutua fryma e  bashkëpunimit të dy shteteve në kryesisht në fushën e turizmit. Po ashtu bëhet me dije se qëllimi i vizitës ishte shkëmbimi i  eksperiencave më të mira nga njeri-tjetri në mënyrë që turizmi i Shqipërisë të arrijë majat e larta, siç ka arritur Greqia dhe Mykonos tashmë.

LEXO EDHE: Njihuni me Brunon, menaxherin shqiptar që pret VIP-at botërorë në Mykonos-FOTOT

Veliaj-Bruno-KAraj-Kostandinos-Mykonis-Vipa1

Veliaj-Bruno-KAraj-Kostandinos-Mykonis-Vipa11

© Panorama.al
Get CyberSEO Lite (https://www.cyberseo.net/cyberseo-lite) - a freeware plugin for WordPress to pull full-text RSS articles 📃