Gripi i shpendëve prek njeriun/ Konfirmohet rasti i parë!

Kina ka konfirmuar rastin e parë të transmetimit të të gripit të shpendëve tek njeriu. Një 4-vjeçar nga provinca e Henan është infektuar me virusin H3N8.

Komisioni Kombëtar i Shëndetit në Kinë thotë se vogëlushi i ka shfaqur simptomat e para më 5 Prill dhe asnjë prej familjarëve të tij nuk është prekur nga gripi. I mituri kishte kontakt të vazhdueshëm me shpendët në shtëpinë e tij.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të klikoni këtu për të na kontaktuar.

Get CyberSEO Lite (https://www.cyberseo.net/cyberseo-lite) - a freeware plugin for WordPress to pull full-text RSS articles 📃