Ministria e Shëndetësisë poston gabimisht një video porno në vend të të dhënave për Covid

Ministria e Shëndetësisë e Quebec, Kanada ka kërkuar falje për një postim të publikuar gabimisht që kishte lidhje me një video fetish të këmbëve.

Sipas mediave të huaja agjencia shëndetësore postoi linkun pornografik të enjten, ndërsa iu deshën më shumë se gjysmë ore për të korrigjuar gabimin.

Instead of sharing the data of Corona, the Ministry of Health posted a surprising thing, had to apologize | India News

Linku thuhet se të çonte tek një video e titulluar “Adhurimi i këmbëve të femrës”.

Pas “incidentit”, Ministria Shëndetësore e njohur edhe si Santé Québec kërkoi falje në Twitter.

Siç pritej, përdoruesit e Twitter reaguan shpejt.

Here's Why You Should Have Sex In The Morning - The Trent

“Pornografi falas ju jep qeveria juaj”-shkroi njëri.

Ndërkohë, një tjetër shtoi: Ky është informacioni Covid që të gjithë kemi kërkuar.

"Ngushëllimet e mia më të thella shkojnë për punonjësin e Santé Québec, i cili aksidentalisht postoi pornografi fetish të këmbëve nga faqja zyrtare e qeverisë në Twitter së bashku me përditësimin e përditshëm të Covid-19."-ishte një tjetër koment.

479 Feet Under Covers Stock Photos, Pictures & Royalty-Free Images - iStock

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të klikoni këtu për të na kontaktuar.

Get CyberSEO Lite (https://www.cyberseo.net/cyberseo-lite) - a freeware plugin for WordPress to pull full-text RSS articles 📃