[ SHIKO SPORT ONLINE ]

Barcelona e siguroi një tjetër fitore në La Liga duke e ngritur në 15 numrin e ndeshjeve pa humbje në kampionat. Vjen reagimi i parë nga Muriqi, pasi ia siguroi fitoren Mallorcas përballë…
“Blaugrana” e siguruan fitoren me përmbysje në minutat shtesë ndaj Levantes së Enis Bardhit, të cilën e mundën 3:2 falë golit të Luuk De Jong, shkruan “Gazeta Express”.

Dhe, edhe këtë radhë trajneri Xavi Hernandez ishte protagonist në bankinë me festën e tij të çmendur, së cilës iu bashkua edhe stafi i tij dhe lojtarët që po qëndronin në bankën e rezervistëve. E festa e katalunasve ka vazhduar edhe në dhomat e zhveshjes, ku trajneri Xavi i priste lojtarët një nga një për t’i përqafuar dhe për t’i uruar për paraqitjen që e bënë.

Barcelona mbetet ende larg krejt të tabelës, me 12 pikë prapa Real Madridit, por gjiganti katalunas është ekipi më në formë në Spanjë në muajt e fundit nën drejtimin e legjensës Xavi.


Get CyberSEO Lite (https://www.cyberseo.net/cyberseo-lite) - a freeware plugin for WordPress to pull full-text RSS articles 📃