Tifozja e famshme kroate, Ivana Knol, është padyshim një nga futbolldashësët më tërheqës të ditëve të sotme dhe sa herë shkon në stadium rrëmben skenën.

61528479-ivana-knoll

Ivana doli në qendër të vëmendjes së publikut gjatë Kupës së Botës në Rusi dhe në Kampionatin Evropian të vitit të kaluar. Mirëpo, siç thotë ajo, asnjëherë nuk ka marrë asgjë biletë nga Federata Kroate e Futbollit.

“Fillova linjën e rrobave të banjës në kubikë bardh e kuq, të njohura më mirë si CROkini, dhe marka ime funksionon me sukses prej tre vitesh. Nuk kam marrë asnjëherë mbështetje nga Federata Kroate e Futbollit, madje as biletë dhe në SHBA më kanë ftuar në Super Bowl, që është ngjarja e tyre më e madhe”, tha Ivana për mediat kroate.

kroate

Ajo u ndal edhe tek fakti se fiton shumë para përmes rrjeteve sociale duke treguar trupin e saj.

“Problemi me ne është se jemi një vend shumë konservator ku është ende e papranueshme të bësh foto me të brendshme dhe kostume banjoje dhe si ta blesh që të mos e shohësh në këmbë.

knol-830x0-1-626x1024

Tek ne, e gjithë kjo mbetet ende pas. Së pari, njerëzit nuk do ta njohin atë si një biznes, sepse mendojnë se është vetëm një burim parash në imoralitet. Kjo është larg së vërtetës, kam hapur një biznes për këtë, të ardhurat e mia kryesore, së bashku me markën time të modës, janë pikërisht rrjetet e mia sociale”.

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al
Get CyberSEO Lite (https://www.cyberseo.net/cyberseo-lite) - a freeware plugin for WordPress to pull full-text RSS articles 📃