Një burrë është arrestuar në Greqi, për shkak se ka qëlluar me armë një mace në bashkinë e Agios Nikolaos. Burime nga policia kanë thënë për mediat greke se i arrestuari ka qëlluar me armë ajrore një mace e për pasojë e ka plagosur atë.

Κρήτη: 30 χιλιάδες ευρώ πρόστιμο σε άνδρα που πυροβόλησε γάτα | Alfavita

Greku tashmë përballet me akuzën për shkelje të legjislacionit për kafshët shtëpiake dhe për armëmbajtje dhe do të dërgohet në Prokurorinë Publike në Lasithi. Ndër të tjera, thuhet se ai është gjobitur me 30 mijë euro, ndërsa arma është konfiskuar nga policia.

Πυροβόλησε γάτα: Συνελήφθη ημεδαπός, καμπάνα 30.000 ευρώ | Alphafreepress.gr

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të klikoni këtu për të na kontaktuar.

Get CyberSEO Lite (https://www.cyberseo.net/cyberseo-lite) - a freeware plugin for WordPress to pull full-text RSS articles 📃