Një 46-vjeçar nga Korça i identifikuar si Kristjan (Aurel) Spahi është arrestuar nga policia në Elbasan, për shkak se nuk ka kryer dënimin për veprën penale “Shfrytëzimi i prostitucionit”.

Kujtojmë se Gjykata e Apelit Korçë, më datë 03.07.2009 e dënoi atë me 9 vite burgim nga të cilat i kanë mbetur për të vuajtur dhe 7 vjet e 8 muaj.

46-vjeçari i ka kaluar strukturave të DVP Korçë, për veprime të mëtejshme.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të klikoni këtu për të na kontaktuar.

Get CyberSEO Lite (https://www.cyberseo.net/cyberseo-lite) - a freeware plugin for WordPress to pull full-text RSS articles 📃