Horoskopi Shqip nga 1Fakt.com

Horoskopi javor i Paolo Fox, parashikimet dhe renditja e shenjave të zodiakut për javën nga 16 deri më 22 maj 2022. Java e tretë e majit, me verën që më në fund ka ardhur: ditë të gjata dhe me diell, temperatura gjithnjë e më të ngrohta. Por si do të shkojnë këto ditë? A do të ketë shenja me fat në dashuri? Dhe, në punë, a do të fillojmë me këmbën e djathtë, me mundësitë dhe mundësitë për t’u kapur, apo do të na duhet ende të bëhemi bërryl për të pohuar veten? Mjafton të pyesim astrologun Paolo Fox.

Horoskopi i Dashit

Katër yje për Dashin. Lajm i mirë për dashurinë sepse Jupiteri dhe Venusi janë në anën tuaj dhe tani është koha e duhur për t’u rebeluar kundër kufizimeve, marrëdhënieve obsesive. Ata që po përjetojnë një histori konfliktuale, në fakt, do të jenë në gjendje të thonë atë që mendojnë në mënyrë të paqartë dhe më pas do të jenë në gjendje të kthejnë faqe, duke e lënë veten të kalojnë tek emocionet e pastra. Në punë, përpiquni të përgatiteni për të ardhmen, sepse pas një fillimi të rëndë tani, më në fund do të ketë disa lajme të mira për t’u kuptuar!

Horoskopi Paolo Fox Demi

Katër yje për Demin. Në dashuri tani mund të ndryshoni horizontet: jeni një person bujar, por sigurisht keni dhënë shumë dhe … keni marrë pak. Keni shumë entuziazëm, por përpiquni të qëndroni të qetë dhe të bëni gjërat që ju interesojnë me kujdes, të paktën deri të enjten. Në punë, figura juaj në periudhën e fundit është zvogëluar dhe tani, megjithatë, thjesht dëshironi të merrni një çmim. Me pak fjalë, bisedoni me dikë që ju përgëzon!

Horoskopi i Binjakëve

Pesë yje për Binjakët. Në dashuri, nëse po përjetoni marrëdhënie disi të paqarta dhe sipërfaqësore, ndoshta duhet të shikoni brenda vetes, të bëni një udhëtim brenda vetes. Po majin si një muaj rikuperimi? Mund të jetë thelbësore të kuptoni se si të ndryshoni kartat në tryezë. Në punë, lajmet po vijnë: projektet që lindin tani mund të jenë thelbësore në verë. Me pak fjalë, gjithçka duket mirë!

Horoskopi i Gaforres

Tre yje për shenjën e Gaforres. Në dashuri duhet të ktheni faqen, të harroni të kaluarën dhe të vazhdoni përpara. Mundohuni të mbani distancën dhe të largoheni nga polemikat, por kini kujdes sepse të gjitha marrëdhëniet do të shqetësohen. Në punë, tani duhet të jeni të zënë sepse përmirësimet ekonomike janë aty, por gjithçka do të varet nga ju. Dhe nga vullneti juaj!

Horoskopi i Luanit

Pesë yje për Luanin. Dëshironi të përjetoni një emocion apo pasion të bukur? Epo, horoskopi premton gjëra të mëdha dhe madje mund të lindin dashuri të qëndrueshme. Mundohuni të besoni më shumë, t’u besoni miqve. Në punë, tani duhet të gjeni guximin për të ecur përpara, aq më tepër që Jupiteri është në anën tuaj. Ejani, gjithmonë mund të mbështeteni te miqësia!

Horoskopi i Virgjëreshës

Tre yje për shenjën e Virgjëreshës . Muajin e kaluar Afërdita vuri në dyshim dashurinë, por tani fillon faza e rikuperimit. Së pari do t’ju duhet të zgjidhni një problem me veten: jeni emocional, shumë dyshues. Dhe kjo nuk është mirë. Në punë keni të drejtë të jeni racional në çështjet ekonomike, Mërkuri është kundër dhe është më mirë të kurseni.

Horoskopi i Peshores

Katër yje për shenjën e Peshores . Në dashuri po jetoni nën një presion të vogël: përpiquni të reflektoni, të qëndroni të qetë dhe të kuptoni se ata që lindin rrumbullakët nuk vdesin katror. Duhet të shkoni përpara dhe të bëni zgjedhje, të cilat në mënyrë të pashmangshme do të çojnë në sakrifica. Në punë, ai përpiqet të arrijë një marrëveshje për të mos nxitur polemikat. Kujdes nga aksidentet e vogla rrugore!

Horoskopi i Akrepit

Katër yje për shenjën e Akrepit . Gjithashtu ndiheni mirë vetëm ose me një person që nuk ju çmend. Në fakt, tani ju thjesht dëshironi të fokusoheni në atë që ju pëlqen vërtet, pa asnjë detyrim dhe përpjekje. Në punë, përpiquni të bëni kërkesa për vjeshtën, e cila ndoshta duket shumë e largët! Ejani përpara dhe ngrihuni për veten tuaj!

Horoskopi i Shigjetarit

Pesë yje për shenjën e Shigjetarit. Parajsa premton gjëra të mëdha dhe dashuria është afër. Jupiteri dhe Venusi ushqejnë pasionet, takimet janë të favorizuara dhe do të keni mundësi të takoni më shumë njerëz. Epo, me Hënën në shenjë, ditët e së martës dhe të mërkurës. Në punë po filloni të korrni shpërblimet e para. Ata që studiojnë, nga ana tjetër, duhet të përballen me një provim, por mund të jenë të qetë: gjithçka do të jetë mirë!

Horoskopi i Bricjapit

Tre yje për të lindurit në shenjën e Bricjapit . Ju dëshironi të qëndroni vetëm për pak kohë, vetëm sepse dashuria në periudhën e fundit nuk ju kënaq. Ju keni pak probleme me zemrën për t’u përballur, por jeni në gjendje të kapërceni gjithçka. Në punë nuk duhet të nxitoheni dhe të hidheni në errësirë. Përkundrazi, duhet të përpiqeni të mbani atë që keni sepse nuk mungojnë mundësitë!

Parashikimet për Ujorin

Pesë yje për Ujorin. Lajm i mirë për dashurinë me Venusin në anën tuaj. Keni ndërmend të keni pranë një pacient, i cili është në gjendje t’ju kuptojë dhe është i gatshëm të pranojë projektet tuaja. Së shpejti mund të vijë një histori e jashtëzakonshme, pothuajse transgresive. Në punë, ai përpiqet të zgjidhë një problem, të arrijë një marrëveshje. Jupiteri po kalon në shenjën tuaj dhe do të favorizojë zgjedhjet!

Horoskopi i Peshqve

Katër yje për të lindurit në shenjën e Peshqve. Një pikë kthese po vjen në dashuri, por keni edhe disa rimendime. Mes të martës dhe të mërkurës përpiquni të qëndroni të qetë dhe nëse jeni beqar lëreni veten sepse në fundjavë takimet janë të preferuara. Në punë jeni gati për çdo gjë, qoftë edhe për t’u rikthyer në lojë. Nëse punoni vetë, sukseset dhe… kënaqësitë e mëdha do të vijnë! /noa.al


Get CyberSEO Lite (https://www.cyberseo.net/cyberseo-lite) - a freeware plugin for WordPress to pull full-text RSS articles 📃