Ditën e djeshme u njoftua se policia ka arrestuar 39-vjeçarin Tedi Neziri pasi akuzohet për “Vjedhje me dhunë”, ndërsa ishte i dënuar më parë për veprën penale: “Goditja për shkak të detyrës”. Tedi Neziri është kapur në flagrancë gjatë kohës që po vidhte disa bizhuteri, në një banesë në zonën e Liqenit të Thatë. Gjatë vjedhjes, 39-vjeçari është konfliktuar fizikisht dhe ka goditur me thikë pronarin e banesës, shtetasin B. Bulica dhe kushëririn e tij, shtetasin O. M., 33 vjeç.

Por Neziri nuk ka shpëtuar lehtë pasi i zoti i shtëpisë dhe kushëriri i tij i janë kundërpërgjigjur Nezirit duke e dhunuar, dhe prej dy ditësh tashmë ai ndodhet në spital për të marrë trajtim mjekësor. Mësohet se lëndimi që ai ka pësuar është i lehtë, dhe pritet të dalë për masë sigurie përpara gjykatës së shkallës së parë në Tiranë.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të klikoni këtu për të na kontaktuar.

Get CyberSEO Lite (https://www.cyberseo.net/cyberseo-lite) - a freeware plugin for WordPress to pull full-text RSS articles 📃