Një transgjinore është dhunuar mbrëmjen e djeshme në Tiranë. Ngjarja ka ndodhur pranë stadiumit, tek sheshi Italia. Lorena, e cila tashmë quhet David, është dhunuar nga një vajzë.

Asaj i është dashur të shkojë në spital, për të marrë mjekimin e nevojshëm. Transgjinorja ka plagë në pjesën e hundës dhe tek sytë.

Lorena, është një vajzë, e cila tregon se ndihet burrë dhe ka ndërruar edhe emrin. Gjithashtu ajo ka kryer edhe ndryshime në trup.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të klikoni këtu për të na kontaktuar.

Get CyberSEO Lite (https://www.cyberseo.net/cyberseo-lite) - a freeware plugin for WordPress to pull full-text RSS articles 📃