Edi Rama është duke folur sot për deklaratat që ai ka bërë ndaj SPAK-ut, që duhet të hetojë Berishën dhe Metën. Rama është shprehur se sipas tij SPAK ka bërë një punë fantastike për krimin e organizuar. Nuk dihet ku e sheh Rama punën fantastike, pasi në Shqipëri po lulëzojnë shtëpitë barit dhe larjet e hesapeve me atentate në mes të rrugës ndodhin pothuajse çdo javë.

Ai ka thënë:

Edi Rama ka bërë një punë fantastike për krimin e organizuar. Nuk e kanë promovuar sa duhet atë punë. Fantastike. Sot është meritë e Arben Krajës dhe e SPAK-ut që dyert tona të Shqipërisë janë të hapura si një rezultat i bashkimit.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të klikoni këtu për të na kontaktuar.

Get CyberSEO Lite (https://www.cyberseo.net/cyberseo-lite) - a freeware plugin for WordPress to pull full-text RSS articles 📃