PANORAMA PLUS/ Bizhuteritë mahnitëse apo fustanet e mrekullueshme! Festivali i Filmit në Kanë është rikthyer fuqishëm këtë vit dhe yjet po sjellin performancën e tyre më të mirë në tapetin e kuq legjendar të ngjarjes së vitit.

Festivali i Filmit në Kanë 2022 nisi zyrtarisht më 17 maj dhe përfshin gjithsej 12 ditë deri më 28 maj.

Eventi i vitit të kaluar u zhvillua në korrik. Ngjarja e 2021 erdhi pasi festivali u anulua krejtësisht një vit më parë për shkak të Covid-19.

Këta janë disa nga yjet e Hollywood-it morën pjesë në ceremoninë vjetore që po mbahet në Francë:

Eva longoria

Lory harvey

Juliane Moore

Catherine Langford

Nikolaj Coster- Waldau

Deepika Padukone

Rebecca Hall

Noomi Rapace

Lashana Lynch

© Panorama.al

Te lidhura


Get CyberSEO Lite (https://www.cyberseo.net/cyberseo-lite) - a freeware plugin for WordPress to pull full-text RSS articles 📃