Të paktën 10 persona u vranë dhe tre u plagosën pasi një person i armatosur hapi zjarr brenda një supermarketi ne New York. Personi i armatosur shënjestroi një dyqan në një zonë kryesisht me persona me ngjyrë dhe qëlloi 11 njerëz, tha policia.

Policia dhe mjetet e emergjencës mbërritën me shpejtësi në vendngjarje dhe i shtynë të gjithë të mbrapsht

Autori, i veshur me uniformë ushtarake, është marrë në paraburgim nga Departamenti i Policisë Buffalo. Ai ishte i armatosur rëndë.

Të shtënat ndodhën të shtunën në supermarketin Tops (në foto) në 1275 Jefferson Avenue, në Buffalo, Nju Jork.  Të paktën 10 persona u qëlluan

Shumë prej viktimave janë qëlluar me plumb në kokë.

Personi i armatosur mbante dy pushkë dhe mbante një helmetë Kevlar, që shihet këtu, forca të blinduara dhe mbante dy pushkë

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të klikoni këtu për të na kontaktuar.

Get CyberSEO Lite (https://www.cyberseo.net/cyberseo-lite) - a freeware plugin for WordPress to pull full-text RSS articles 📃