Karabinierët italianë kanë zbuluar një plantacion me kanabis në qytezën e Fanos pranë Peruxhias në Itali. Në fillim në plantacion janë konstatuar 6.5 kilogram marijuanë të thatë, të gatshme për treg, ndërkohë që gjatë kontrollit në banesë kanë zbuluar edhe një hapësirë prej 100 metrash katrorë të përshtatur me drita për rritjen e kanabisit.

Sipas medieve italiane, se hapësira ishte përshtatur mirë nga një nga 26-vjeçar shqiptar me qëllimin që të mos zbulohej prej kontrolleve nga ajri apo rastësore, teksa shkruajnë se mbi të ishte mbjellur bar dhe mund të kullosnin lehtësisht kafshët.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të klikoni këtu për të na kontaktuar.

Get CyberSEO Lite (https://www.cyberseo.net/cyberseo-lite) - a freeware plugin for WordPress to pull full-text RSS articles 📃