[ SHIKO SPORT ONLINE ]

Paul Pogba është bërë një nga ata lojtarë që ka filluar të përflitet shumë kohët e fundit.

Për mesfushorin ka disa interesime nga klube të rëndësishme të Evropës. Juventus, Manchester City dhe PSG ishin ekipet e para që treguan interes për të.

“The Times” raporton se Pogba ka refuzuar kalimin e tij te Manchester City për mos u shkaktuar dëm tifozëve të United duke kaluar te rivalët e tyre.

Mediumi anglez thotë se Pogba kishte arritur një marrëveshje me Guardiolën, por në fund preferoi të mos tradhëtonte klubin e tij.

Tashmë thuhet se ai ka një kontakt intensiv me Juventus, me PSG që shihet si alternativë e dytë.


Get CyberSEO Lite (https://www.cyberseo.net/cyberseo-lite) - a freeware plugin for WordPress to pull full-text RSS articles 📃