[ SHIKO SPORT ONLINE ]

Këtë herë nuk është thjesht një thashethem, apo një dëshirë, këtë herë po që është e vërtetë: Paul Pogba është vetëm një hap larg rikthimit të tij në Torino. Sipas “La Gazzetta dello Sport”, Pogba ka dhënë pëlqimin e tij për të veshur edhe një herë fanellën bardhezi.

Francezi preferon Juven, projektin e “Zonjës së Vjetër” se sa milionat e PSG, skuadra tjetër që e ndjek prej kohësh dhe është e gatshme ti plotësojë çdo kërkesë ekonomike. Pogba është i gatshëm të pranojë një skonto të madhe në pagën e tij vjetore, është i gatshëm të pranojë 7,5 milionë euro në sezon plus bonuse, që mund ta dërgojnë maksimumi në 10 milionë euro, ndërsa PSG i ofronte 14 milionë euro kesh në sezon.

Pogba pritet të firmos një kontratë 3-vjeçare. Marrëveshja nuk është mbyllur ende pasi ka edhe detaje të tjera për tu zgjidhur, por palët janë realisht shumë pranë. Pogba do të ishte goditja më e madhe në këtë merakto vere, por jo e fundit pasi Juve po projekton një merkato të fuqishme për tu rikthyer sa më shpejt në majë, emra të tjerë në tavolinë janë edhe Angel Di Maria dhe Perisic.


Get CyberSEO Lite (https://www.cyberseo.net/cyberseo-lite) - a freeware plugin for WordPress to pull full-text RSS articles 📃