Edi Rama është tashmë duke iu përgjigjur pyetjeve të gazetarëve. Ai është shprehur se grupi i UEFA-s ka vlerësuar pastërtinë e Tiranës, që vendosi finalen në kryeqytet. Këtu, ai ka ofenduar edhe banorët e Kamzës, ku ka thënë se specialistët e Uefa-s nuk vijnë nga Kamza, por nga Zvicra.

Ai tha:

Një nga karakteristikat e inspektimit të grupit të Uefas për përcaktimin e finales ishte pastërtia, sa për dijeni dhe ata nuk vinin nga Kamza e Xhelal Mziut dhe ata vinin nga Zvicra. Pastërtia e Tiranës ishte një nga pikat dhe sigurisht që këto janë gjëra të vogla për ju se ju merreni me gjëra më të mëdhaja.
FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të klikoni këtu për të na kontaktuar.

Get CyberSEO Lite (https://www.cyberseo.net/cyberseo-lite) - a freeware plugin for WordPress to pull full-text RSS articles 📃