Pas dasmës, Ilir Shaqiri po planifikon të bëhet baba për herë të dytë? Ja çfarë thotë balerini

Panoramaplus.al/ Disa javë më parë Ilir Shaqiri dhe bashkëshortja e tij kurorëzuan dashurinë e tyre prej 20 vitesh me një ceremoni madhështore buzë detit.

I ftuar në emisionin ‘Rudina’ fituesi i “BBVIP” është shprehur se tashmë pas dasmës po planifikojnë të ketë një fëmijë tjetër me Emanuelën. Balerini është gjithashtu dhe baba i një vajze tepër të talentuar por kësaj here ai duket se dëshiron një djalë.

“Unë shpresoj që kjo të ndodhë dhe për këtë jam duke gjuajtur shumë peshq. Të trashëgohemi me një djalë.”- zbuloi ai.

Rikujtojmë se në ditën e dasmës së tyre Ilir së bashku me të ftuarit festan gjithashtu dhe ditëlindjen e bashkëshortes së tij.

Ata u bekuan nga Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erjon Veliaj.

Në dasmë u panë miq të shumtë apo familjarë të çiftit. Balerini kishte të ftuar gjithashtu në ditën më të rëndësishme dhe disa prej ish-banorëve të “BBVIP”. Abrbër Sulstarova me partneren e tij, Ardit Çuni, Sheila Haxhiraj, Meridian Ramçaj, Arjola Demiri, Valon Shehu ishin pjesë e festës.

Mirëpo vëmendje mori mungesa e mikut të tij Sabiani i cili për çudi ishte pjesë e dasmës. Mungesa e tij ngriti dyshime se gjërat mes tyre nuk janë më siç kanë qenë më parë.

Megjithatë, Iliri ka treguar se Sabiani ishte i pari që e mori ftesën. Por shtoi se nuk mund të ishte i pranishëm për shkak të punës, siç nuk mundën të ishin të pranishëm shumë miq të tjerë. Në këtë mënyrë ai hodhi poshtë çdo aludim se miqësia mes tyre nuk është si më parë.

© Panorama.al