VIDEO/ Aksidentohet një turist te Shpella e Pëllumbasit, transportohet me helikopter drejt spitalit. Momenti kur i jepet ndihma e parë

Zjarrfikëset dhe emergjencat civile të Tiranës kanë shpëtuar një qytetar i cili u aksidentua në vendin e njohur turistik si Shpella e Pëllumbasit.

Për shkak të terrenit të vështirë për ndërhyrje nga toka në ndihmë ka ardhur helikopteri i urgjencës.

Siç shihet dhe nga pamjet e siguruara nga Panorama.al, personi i plagosur është transportuarnga ajri drejt spitalit, ku dhe o merr kujdesin e nevojshëm mjekësor.

© Panorama.al

Te lidhura