[ KRITERE.COM ⚽ VEDI CALCIO GRATIS ]

Janë të shumtë futbollistët shqiptarë që aktivizohen tek ekipi i Lokomotivës së Zagrebit në kampionatin kroat. Por njëri prej tyre, Françesko Tahiraj, është zyrtarizuar te skuadra e Radomljes në Slloveni.

Sulmuesi ka luajtur edhe më përpara në këtë kampionat duke qenë pjesë e Aluminjit disa sezone më përpara. Pas tri viteve në Kroaci, te Hajduk Split dhe Lokomotiva e Zagrebit, 25-vjeçari do të rikthehet në Slloveni. Në të kaluarën Tahiraj ka qenë pjesë e të rinjve të Juventusit dhe Torinos, njëkohësisht edhe e ekipeve kombëtare U-17 dhe U-19 të Shqipërisë.

Kështu, për sulmuesin do të nisë një aventurë e re, teksa dje është prezantuar tek ekipi i ri i Radomljes.


Get CyberSEO Lite (https://www.cyberseo.net/cyberseo-lite) - a freeware full-text RSS article import plugin for WordPress.