[ KRITERE.COM ⚽ VEDI CALCIO GRATIS ]

Chelsea ka nisur fazën përgatitore, me Thomas Tuchel që nuk ka grumbulluar sulmuesin shqiptar, Armando Brojën, duke e lënë jashtë lojtarëve të preferuar për sezonin e ri.

Në fakt për yllin e kombëtares shqiptare nuk mungojnë ofertat, pasi sezoni i fundit me Southampton nxori në pah gjithë aftësitë e 20-vjeçarisht, paraqitje që ranë në syrin e shumë skuadrave të tjera që kanë shfaqur interes për shërbimet e tij.

Sipas “Daily Mail” raportohet se Chelsea do të nis bisedimet me Brojën për të vendosur për të ardhmen e tij.

Sulmuesi shqiptar kërkohet nga Everton, West Ham dhe Newcastle në Premier League, ndërsa në Serie A është Napoli dhe Bologna që kanë shfaqur interes për shërbimet e lojtarit kuqezi.


Get CyberSEO Lite (https://www.cyberseo.net/cyberseo-lite) - a freeware full-text RSS article import plugin for WordPress.