[ KRITERE.COM ⚽ VEDI CALCIO GRATIS ]

Harry Maguire do të jetë kapiten i Manchester United edhe për sezonin që vjen. Lajmi ka ardhur nga trajneri i ri i “Djave të kuq”, Ten Hag, në konferencë për shtyp.

“Harry Maguire është kapiteni. Unë duhet të njoh të gjithë lojtarët, por ai është një kapiten i vendosur dhe ka pasur shumë suksese. Unë nuk e shoh këtë si problem” – Tha ai.

Ky vendim është surprizë për të gjithë, pasi mbrojtësi Maguire vjen nga një edicion nën nivelin mesatar. Futbollisti i prapavijës ishte objekt talljeje në rrjetet sociale për shkak të gafave që i kanë kushtuar jo pak skuadrës, por si duket “timonieri” i ri mbyll njërin sy.


Get CyberSEO Lite (https://www.cyberseo.net/cyberseo-lite) - a freeware full-text RSS article import plugin for WordPress.