[ KRITERE.COM ⚽ VEDI CALCIO GRATIS ]

Ashtu siç ka ndodhur dekadën e fundit, Premier League dominon edhe këtë verë në merkato, me shpenzime marramendëse në merkato ku spikasin yjet e futbollit botëror. Shumë klube kanë arritur të mbyllin disa operacione të zgjuara.

Me 117 milionë sterlina (rreth 139 milionë euro), Arsenal është skuadra që ka shpenzuar më shumë deri tani, me Gabriel Jesus dhe Oleksandr Zinchenko, të dy të marrë nga City, që kanë qenë goditje më të rëndësishme.

Pas zërave që kanë qarkulluar prej disa vitesh, Koulibaly do të ketë mundësinë të provojë veten e tij në Premier League, por ai mund të lihej në hije nga Lisandro Martinez, transferimi i të cilit te Manchester United për 46 milionë sterlina (rreth 54 milionë euro) është lajmëruar të enjten.

Gjithashtu, Manchester United ka marrë edhe Christian Eriksen me kosto zero pas paraqitjes mbresëlënëse të danezit te Brentford sezonin e kaluar. Edhe Tottenham ka qenë i interesuar për Eriksen para se të siguronte shërbimet e Yves Bissouma, një nga gjashtë blerjet e bëra nga Antonio Conte këtë verë. Ky është superformacioni i blerjeve:


Get CyberSEO Lite (https://www.cyberseo.net/cyberseo-lite) - a freeware full-text RSS article import plugin for WordPress.