[ KRITERE.COM ⚽ VEDI CALCIO GRATIS ]

Merr fund gjithçka. Matthijs de Ligt do të jetë një lojtar i Bayernit. Mbrojtësi hollandez ka mbërritur në aeroportin e Torinos, së bashku me partneren Annekee Molenaar, nga ku do niset për në Mynih, për të nënshkruar me skuadrën e re.

22 vjeçari lë Zonjën e Vjetër pas 3 sezonesh. de Ligt u bë pjesë e Juventusit në vitin 2019, periudhë në të cilën vinte nga Ajax.

Prej javësh torinezët ishin në tratativa intensive me kampionët e Gjermanisë për transferimin e tij dhe vetëm sot ka ardhur konfirmimi. Pritet zyrtarizimi.


Get CyberSEO Lite (https://www.cyberseo.net/cyberseo-lite) - a freeware full-text RSS article import plugin for WordPress.