[ KRITERE.COM ⚽ VEDI CALCIO GRATIS ]

Reali i Madridit ka mundur me shifrat 2-0 Juventusin në testin e fundit miqësor përpara sdfidës së Superkupës së Europës, ku “Galaktikët” do të ndeshen me Aintrahtin e Frankfurtit.

Në takimin të luajtur në Pasadena, skuadra e Ançelotit dominoi ndeshjen duke mos i lënë hapësira bardhezinjve për të reaguar.

Në minutën e 19’ ishte i përhershmi Karim Benzema, i cili me anë të një penalltie kaloi në avantazh “Galaktikët”. Në pjesën e dytë, ai që dyfishoi shifrat ishte spanjolli Asensio, i cili ndëshkoi përfundimisht Juventusin, pas vetëm pesë minutave që ishte futur në fushë.

Kështu Reali merr fitoren e parë në fazën përgatitore, duke e mbyllur kështu turin e zhvilluar në SHBA. Nga ana tjetër, Juventusi do të luajë dhe një takim të fundit miqësor, përballë Atletikos së Madridit, përpara startit të Serisë A, ku në javën e parë do të ndeshet në shtëpi kundër Sasuolos.

REZULTATI:

REAL MADRID 2-0 JUVENTUS

Benzema (P) 19’, Asensio 69’.


Get CyberSEO Lite (https://www.cyberseo.net/cyberseo-lite) - a freeware full-text RSS article import plugin for WordPress.