[ KRITERE.COM ⚽ VEDI CALCIO GRATIS ]

NYON, SWITZERLAND - JULY 17: A detailed view of the draw pot during the UEFA Champions League 2020/21 Preliminary Round draw at the UEFA headquarters, The House of European Football on July 17, 2020 in Nyon, Switzerland. (Photo by Harold Cunningham - UEFA/UEFA via Getty Images)

Nuk ka më dilema, plotësohen 4 vazot e shortit të Champions-it, që do të hidhet të enjten në orën 18:00.

UEFA Champions League 2020/21 Preliminary Round Draw

Vazo e parë dhe e dytë ishin plotësuar prej kohësh, ndërsa dilema e vetëm kishte lidhje me vazon e tretë, ku mund të pozicionohej Olimpik Marseja. Por kjo dilemë tashmë është shuar me kualifikimin e Benfikës që kishte një koeficient më të lartë se francezët e kështu, këta të fundit duhet të kalojnë në vazon e katërt.

Dinamo Zagreb, Kopenhagen dhe Rejnxhërs, ishin 3 skuadrat që siguruan biletat e fundit në grupet e Champions-it, ndarja e skuadrave në vazo e bën të mundshme krijimin e të paktën një “grupi ferri”. Kjo, për shkak se në vazon e tretë ka skuadra si Borusia Dortmund, Inter, Napoli apo edhe Benfika e Sporting, që kanë histori në një turne të tillë, me Marsejën e Sëlltikun në vazon e katërt që mund të dhurojnë rezultate surprizë në çdo grup.


Get CyberSEO Lite (https://www.cyberseo.net/cyberseo-lite) - a freeware full-text RSS article import plugin for WordPress.