[ KRITERE.COM ⚽ VEDI CALCIO GRATIS ]

Manchester City po qëndron i vendosur në vlerësimin e tyre prej 100 milionë eurosh (84 milionë £) për Bernardo Silva në një përpjekje për të larguar interesin e Barcelonës për mesfushorin. Silva ka kohë që është lidhur me një lëvizje nga Etihad në Camp Nou, dhe ndërsa lojtari është shumë i lumtur që do të qëndrojë në City, as ai dhe as menaxheri Pep Guardiola nuk e kanë përjashtuar mundësinë e një transferimi.

Në fillim të verës, klubi emëroi çmimin e tyre për ndërkombëtarin portugez dhe duke pasur parasysh se sa i vlefshëm është 28-vjeçari për planet e Guardiolës, ata nuk janë të gatshëm të lëvizin në këtë shifër.

Sipas The Athletic, Barcelona ende nuk ka paraqitur një ofertë zyrtare për Silva, por zyrtarët e Cityt po përgatiten për një në një moment në të ardhmen e afërt. E ardhmja e Bernardo Silvës te Manchester City është e pasigurt, edhe pse portugezi ka kontratë me kampionët e Anglisë deri në vitin 2025.

28-vjeçari tundohet nga ideja për të luajtur me Barcelonën pas pesë sezoneve të kaluara në “Etihad Stadium”. Kolegu i tij, Kevin De Bruyne nuk është i shqetësuar në lidhje me largimin e “xholit” të ekipit të Pep Guardiolës.

Në një prononcim pas fitores ndaj Bournemouth, fantazisti belg u ndal edhe te situata e Bernardo Silvës. “Për mendimin tim, ai do të qëndrojë këtu edhe këtë sezon, kështu që nuk ka asgjë që më shqetëson në lidhje me këtë temë.

Bernardo është thelbësor për ne, shpresoj të qëndrojë. Ai e di që është shumë i dashur këtu te Manchester City”, deklaroi De Bruyne. Ai ka tre vjet të mbetura në kontratën e tij dhe ndërsa City mund të argëtojë ta shesë atë për çmimin e duhur, nuk ka gjasa të ndodhë këtë verë duke qenë se ata do të kenë vetëm pak më shumë se dy javë për të gjetur një zëvendësues përpara mbylljes së afatit kalimtar.


Get CyberSEO Lite (https://www.cyberseo.net/cyberseo-lite) - a freeware full-text RSS article import plugin for WordPress.