Luani

Nuk është për t’u habitur që Luanët adhurojnë të jenë në qendër të vëmendjes dhe ka mënyrë më të mirë për të “vjedhur” vëmendjen sesa të vishni një veshje ekstravagante? Le të themi vetëm, individët e lindur midis 23 korrikut dhe 22 gushtit nuk kanë frikë të guxojnë me veshjet e tyre plot ngjyra e detaje.

Nuk jeni të bindur? Vetëm shikoni stilistët e modës Coco Chanel, Louis Vuitton dhe Michael Kors. Vajza  të famshme si Cara Delevigne, Kylie Jenner, Karlie Kloss dhe Winnie Harlow janë gjithashtu Luanë… dhe konsiderohen si mishërimi i modës.

Peshorja

Peshorja drejtohet nga Venusi, planeti që përfaqëson bukurinë dhe dashurinë. Elegancë dhe me shije, Peshoret duken sikur mund të jenë çdo ditë në kopertinën e një reviste. Ju kurrë nuk do ta kapni një Peshore që largohet nga shtëpia e tyre me veshje që e ka veshur një ditë më parë.

Ndërsa mund t’u duhen disa përpjekje për të përsosur veshjen e tyre, Peshoret kanë një sy për dizajnin dhe në fund, marrin pamjen e duhur. Jo vetëm kaq por peshoret komplimentohen shpesh për stilin e tyre në të veshur.

Demi

Për shkak se Demi udhëhiqet nga Venusi, njerëzit e lindur midis 20 prillit dhe 20 majit vlerësojnë thellësisht të gjitha gjërat e mira në jetë. Afërdita e mbështet Demin për sa i përket parave dhe dashurisë. Edhe nëse është përtej mundësive të tyre, Demi i pëlqen gjërat më të bukura në jetë dhe nuk mund t’i rezistojë shtimit të artikujve të rinj në dollapin e tyre.

Luksi është emri i tyre i mesëm dhe këta dema janë gjithmonë në hap me trendet më të fundit të modës. Ngjashëm me aspektet e tjera të jetës së tyre, Demi nuk do të qetësohet. Ata tërhiqen nga cilësia.

/e.d


Get CyberSEO Lite (https://www.cyberseo.net/cyberseo-lite) - a freeware full-text RSS article import plugin for WordPress.