Disa çifte duken të papajtueshme në pamje të parë, por marrëdhënia e tyre është e fortë, mbi baza të shëndetshme. Ata mund të kenë karaktere të ndryshme, por gjithsesi shkojnë mirë sepse i lidhin të njëjtat vlera, interesa, kuptohen në mënyrë perfekte dhe plotësojnë njëri-tjetrin.

Ja cilat janë shenjat e horoskopit që janë bërë për njëra-tjetrën:

Virgjëresha dhe Demi

Këto shenja janë kandidatë idealë si për të dashuruarit ashtu edhe për miqtë. Ata e ndërtojnë marrëdhënien e tyre jo ekskluzivisht mbi pasion, por mbi prakticitetin dhe marrëveshjen. Ata e duan njëri-tjetrin dhe dashuria e tyre nuk vihet në dyshim. Kur ata arrijnë harmoninë, një çift i tillë do të jetë i lumtur për shumë vite.

Binjakët dhe Ujori

Ky çift e vlerëson shumë pavarësinë dhe lirinë. Nëse njëri prej partnerëve vendos të kalojë kohë me miqtë, asnjë nuk e pengon. E njëjta gjë vlen edhe kur bëhet fjalë për pushime. Kjo e forcon marrëdhënien e tyre. Ata ndajnë idetë e tyre me njëri-tjetrin sepse e dinë që mbështetja e tyre është e garantuar.

Shigjetari dhe Dashi

Ky çift është një bombë me sahat. Të dy janë energjik, optimistë. Ky është pikërisht rasti kur njerëzit që janë të ngjashëm me njëri-tjetrin tërhiqen nga njëri-tjetri si një magnet. Ata kurrë nuk do të mërziten së bashku pasi jeta e tyre është e mbushur plot aventura dhe pasion.

Gaforrja dhe Peshorja

Këto dy shenja kanë një shpirt të afërt megjithëse shumë njerëz shpesh i konsiderojnë të papajtueshëm. Synimi i tyre kryesor në jetë është të kenë një shtëpi, një familje dhe një jetë të qëndrueshme. Gaforrja është më praktike, ndërsa Peshorja mund ta mbajë kokën në re. Kjo është arsyeja pse ato përputhen kaq mirë.

Peshorja dhe Binjakët

Peshorja-Binjakët është një lidhje intelektuale. Ndryshe nga çiftet e tjera, për ta pjesa më seksi e trupit është truri. Ata flasin për orë të tëra, diskutojnë dhe hapen për botën e njëri-tjetrit. Atyre nuk u intereson sa vjeç është partneri apo cili është statusi i tij shoqëror. Ata tërhiqen nga intelekti, elokuenca, zgjuarsia.

/e.d


Get CyberSEO Lite (https://www.cyberseo.net/cyberseo-lite) - a freeware full-text RSS article import plugin for WordPress.