[ KRITERE.COM ⚽ VEDI CALCIO GRATIS ]

Robert Lewandowski i ka treguar vlerat e tij në ndeshjen e fundit të Barcelonës.

Sulmuesi polak ka shkëlqyer në fitoren e thellë me rezultat 6:0 ndaj Pumas, në turneun.

Ish-futbollisti i Borussia Dortmundit dhe Bayern Munichut e realizoi golin e parë të “Blaugrana” qysh në minutën e tretë, për t’i çuar në trans tifozët e shumtë që ishin prezentë në stadiumin “Camp Nou”.

Falë këtij goli, por edhe paraqitjes në përgjithësi, Lewa u zgjodh edhe MVP i turneut.

Golat tjerë për Barçën ndaj ekipit meksikan i realizuan, Dembele, Aubameyang, De Jong dhe Pedri dy.

Giganti katalunas është i gatshëm për fillimin e sezonit në La Liga, ku synon të jetë protagonist.


Get CyberSEO Lite (https://www.cyberseo.net/cyberseo-lite) - a freeware full-text RSS article import plugin for WordPress.